A Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) bejelentette, hogy a 2026-os Arany Penge Kreatív Fesztivál zsűrijének szakmai vezetője Szloboda László, a New York-i BBH Group Creative Directora lesz.

Szloboda László Hamburgban kezdte tanulmányait a Miami Ad Schoolban, majd egy rövid stockholmi időszak után New Yorkban indította karrierjét a BBDO-nál szövegíróként. Később az FCB New York csapatához csatlakozott, ahol a Burger King „Whopper Detour” kampányával több jelentős nemzetközi díjat nyert, köztük a Cannes Lions Titanium Grand Prix-t is. 2019-ben bekerült az Adweek 100 legérdekesebb  marketingesének listájára (Adweek's 100 Most Fascinating People in Marketing & Media), és a cannes-i fesztivál összesített rangsorában az év második legdíjazottabb kreatívigazgatója lett.

A Budweiser kreatívigazgatójaként több Super Bowl-kampányon dolgozott: legutóbb a „Old School Delivery” reklámon, amely 2024-ben bekerült a USA TODAY Ad Meter legjobb 10 hirdetése közé.

A Johannes Leonardo ügynökségnél kreatívigazgatóként az adidas football „Hey Jude” kampányát vitte a 2024-es Európa-bajnokságra. Jelenleg a New York-i BBH-nél Group Creative Director pozíciót tölt be.

Az Arany Penge volt az első reklámdíj, amiről életemben hallottam, jóval azelőtt, hogy a reklámszakma érdekelt volna – így nagy megtiszteltetés a zsűriben lenni. Olyan reklámokat szeretnék díjazni, amelyek láttán akár egy új generáció is érdeklődni kezd a szakma iránt, és amelyekről a reklámszakmán kívül is beszélnek. A szakma utóbbi pár évtizede arról szólt, hogy az egyre fragmentáltabb médiapiacon hogyan tudunk olyan reklámokat készíteni, amelyek érdeklik a közönséget, és valamennyire hozzá tudnak tenni a kultúrához – nem csak zajt csinálnak. És persze, ha szórakoztatóak, az külön jó.

– mondta Szloboda László.

A zsűrielnöki pozíció új elemként jelenik meg a versenyben: a vezető mindhárom fő zsűricsoport munkájában részt vesz, és átfogó szakmai iránymutatást ad. Feladata továbbá, hogy kijelölje a zsűrizés szakmai irányát és értékrendjét, valamint vezesse a shortlist és a díjak végső köreinek vitáit. A zsűrielnök a teremfőnökökkel együttműködve választja ki – amennyiben érdemesnek találja – az aranyat kapott alkotások közül a Grand Prix-t.

A zsűrielnök munkáját három teremfőnök segíti, ők előző év TOP3 ügynökségének kreatívigazgatói:

Az ő feladatuk a zsűrizési folyamat koordinálása és moderálása: biztosítják, hogy a bírálat a szabályoknak és az ütemezésnek megfelelően, átláthatóan és gördülékenyen zajlódjon, minden zsűritag lehetőséget kapjon a véleménynyilvánításra, és az összeférhetetlenségi szabályok maradéktalanul érvényesüljenek. A zsűrielnök közvetlen támogatásával gondoskodnak a zsűrizési protokoll betartásáról.

Az Arany Penge harmadik nevezési szakasza május 12-én zárul. A verseny további zsűritagjait és fontos dátumait a későbbiekben jelentik be.