Prezenszki Alex a közelmúltban úgy döntött, hogy búcsút vesz a Szigettől, ahol tavaly december óta dolgozott Head of Marketing pozícióban.
A menedzsment tagjaként meghatározó szerepet játszott a tulajdonosváltást követő megújulási folyamatban: közreműködött az új marketingstratégia kidolgozásában és a marketingcsapat szervezeti átalakításában, miközben a fesztivál teljes marketingtevékenységét is irányította. Feladatai közé tartozott a kampányok tervezése és megvalósítása, az ügynökségi és médiapartnerekkel való együttműködések koordinálása, valamint a hazai és nemzetközi kommunikáció vezetése.
Rövid, de annál intenzívebb időszak volt ez – belelátni egy ekkora kulturális esemény működésébe, és részt venni egy ilyen transzformációs folyamatban önmagában is komoly szakmai élmény. Sok tapasztalatot viszek magammal, és hálás vagyok mindenkinek, akikkel együtt dolgozhattam. Sok sikert kívánok a csapatnak és a Szigetnek!
– nyilatkozta Prezenszki.
Megkerestük távozása kapcsán a szakembert, aki elmondta, hogy először egy rövid nyári pihenőt tart, ezt követően pedig nyilvánosságra hozza, hol folytatja pályafutását.
Prezenszki Alex a Sziget marketingvezetői pozíciója előtt a Mediatornál töltött be Media Director pozíciót, ahol a média és social media területeket irányította, korábban pedig a Publicis Groupe Hungary csapatát erősítette social és performance fókuszú vezetői szerepkörben. A napi vezetői munkán túl is aktív szereplője a szakmai közegnek: rendszeresen vesz részt nemzetközi és hazai zsűrimunkában, legutóbb a New York Festivals Advertising Awards-on egyedüli magyar zsűritagként képviselte hazánkat, itthon pedig az Arany Penge pályamunkáit értékelte.
Tavalyi cikkünkben Garam Tamást, a Sziget akkori marketingvezetőjét kérdeztük a fesztivál kulisszatitkairól.