A Heavy Mentál témái gyakran „heavy-k″ lesznek: háború, terrorizmus, traumák, de a cikkek arra is keresni fogják a választ, mentálisan hogyan tudunk megbirkózni a legnehezebb élethelyzetekkel. Varró Szilvia foglalkozik majd munkahelyi konfliktusokkal, mesterséges intelligenciával, politikai pszichológiával és az európai társadalmak együttélésének kihívásaival is. Aktuális belföldi és külföldi eseményeket fog feldolgozni riport formájában, a mindennapjainkat érintő mentális ügyeket járja körbe közérthetően, illetve neves nemzetközi szakemberekkel is interjúkat készít majd.
Út a Pulitzer-díjig
Varró újságírói karrierjét a kilencvenes évek közepén a Népszabadság külpolitikai, majd kulturális rovatánál kezdte, később a Magyar Narancs belpolitikai rovatánál folytatta. A Narancsban számos oknyomozó anyagot írt, fontos társadalmi igazságtalanságokról számolt be, több sorozatban foglalkozott a szélsőjobboldal térnyerésével vagy a kisebbségek helyzetével. Éveken át a Klubrádió reggeli műsorát vezette és jelen volt a Rádió C indulásánál is.
Újságírói munkáját többek között Pulitzer-emlékdíjjal, Tolerancia-díjjal, Roma Polgárjog Díjjal és Justitia Regnorum Fundamentum-díjjal jutalmazták.
2011-ben kommunikációs ügynökséget hozott létre, amely elsősorban társadalmi ügyekkel foglalkozott, és a mai napig aktív társadalmi és egyházi kommunikáció terén. Az Aeffect Communications and Consulting több kampányával elnyerte a Prizma Kreatív díját.
Kommunikációtól a pszichológiáig
Varró széleskörű érdeklődése tanulmányaiban is megmutatkozik: az ELTE kommunikáció és médiaelmélet, néderlandisztika és német szakán végzett, majd a CEU Business School Masters of Business Administration szakán szerzett diplomát. Jelenleg a Károli Gáspár Református Egyetem végzős pszichológia BA szakos hallgatója.

Az Indexre már írt helyszíni riportot az ukrajnai háború kitörése után, illetve az amszterdami zsidók elleni tavalyi támadások kapcsán, ez a cikk akár a Heavy Mental nulladik írásának is tekinthető.
„Nagy örömmel fogadtuk″
Az Index szerkesztőségében nem dolgozott ennyire elismert újságíró az elmúlt öt évben, tehát nagy örömmel fogadjuk őt, úgy gondoljuk, hogy az Indexet összetettebbé, árnyaltabbá teszi a személyisége, az írásai is. Az általa indított rovatra nincs példa a magyar sajtóban, nem a szó hétköznapi értelmében vett pszichológiai tematikájuk cikkek ezek, hanem a világ jelentős közéleti eseményeit pszichológiai aspektusból vizsgáló nagy, klasszikus riportok, amelyekben ő a legjobbak egyike
– nyilatkozta Fekete-Szalóky Zoltán, az Index főszerkesztője a MediaFuture kérdésére Varró Szilvia csatlakozásáról.
Hozzátette, hogy az újságíró a korszak ma legnagyobb élő pszichológusaival is készít majd exkluzív interjúkat, például Jordan Peterson kanadai pszichológussal és politológussal, aki a vallások és ideológiák lélektani hátterének szakértője, illetve Eva Egerrel, aki a holokauszt túlélőjeként a poszttraumás stressz szindróma specialistája.
A rovat „nulladik cikkének″ tekinthető, decemberben megjelent, Lehet, hogy ma éjjel meghalunk, de addig elvagyunk – Zsidó vadászat az Amszterdami utcákon című cikk a holland és izraeli futballcsapat közti kupamérkőzés utáni eseményekről szól, amikor izraeli szurkolókat Amszterdam nyílt utcáján megfélemlítettek, antiszemita rigmusokat kiabáltak, üldözték őket. Ebben a riportban Szilvi több mint húsz emberrel, elsősorban izraeli szemtanúkkal, a holland zsidó közösség képviselőivel és szociálpszichológussal beszélgetve próbálta meg rekonstruálni és értelmezni az eseményeket. Ehhez hasonló jelentőségű ügyek és érzékeny témák lélektani föltérképezését várjuk tőle. Személy szerint azt gondolom, fantasztikus lehetőség lesz a szerkesztőség fiatal újságírói számára is egy ilyen kiváló kollégától közvetlenül tanulni...
– tette hozzá az Index főszerkesztője.