Tragikus hirtelenséggel halt meg a magyar televíziózás ikonikus alakja, aki harminc éves pályafutása során rengeteg különleges történettel gondolkodtatta el a nézőket az emberi sorsok mélységeiről.
Ma tragikus hirtelenséggel, 53 éves korában elhunyt Hadas Kriszta, a magyar televíziózás meghatározó alakja. A népszerű riporter halálát a Blikk információi szerint szívroham okozta, a tévés vásárlás közben lett rosszul. A lap szerint a kiérkező mentők hosszú ideig próbálták újraéleszteni, de sajnos már nem tudták megmenteni az életét.
Hadas Kriszta harminc éve dolgozott televíziósként a Magyar Televízióban, az RTL Klubon, a TV2-n és az ATV-n is. Az utóbbi éveket szívügyének, a Jön a baba című dokumentumfilm-sorozatnak szentelte, amelyben várandós anyukák, családok életét követhetik a nézők a babavárás, a szülés és a gyermekágyas hetek időszakában. Legutóbb Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban című műsorban láthatták a nézők, amelyet két társával együtt meg is nyert.
A szakember pályafutását a '90-es években a hírműsorok világában kezdte: 1992-ben a Magyar Rádión a Krónika készítésében vett részt, majd 1994-től a Magyar Televíziónál folytatta a munkát az Objektív és a Zóna szerkesztő-riportereként. Ezután a Lázmérő felelős szerkesztője lett, 1996-tól pedig az RTL Klubon szerkesztő-riporterként vett részt a Frei Dosszié, az Akták és a Híradó adásaiban.
Egy különleges pályafutás
2000-ben a TV2 Igazi vészhelyzet című dokmentumsorozatában folytatta, amelynek keretében kórházakba költözött, hogy megmutassa a nézőknek az orvosok és nővérek életét. Szintén az egészségügy, ezen belül is a gyermekek gyógyulása volt a témája a Gyerekkórház című dokumentumfilm-sorozatának, munkájáért a Magyar Orvosi Kamara médiadíjjal jutalmazta. Kétszer is az év televíziós szerkesztő-riporterének választotta a szakma.
2001 és 2012 között a fénykorát élő heti riportmagazin, a Napló szerkesztő-riportere lett, 2004-től az Aktív és a Magellán főszerkesztője volt. 2007-2010 között vezető szerkesztőként felelt az Aktív, a Napló és a Mokka tartalmaiért.
2012 és 2014 között a Forró nyomon című bűnügyi magazin főszerkesztője volt az RTL II-n, 2014-ben pedig hiánypótló riportsorozatot készített Nagyszám - 100 dal, melyet egy ország dúdolt címmel, mely a magyar könnyűzene történetét mutatja be. 2014 és 2016 között az RTL Klub Keresem a családom című műsorát főszerkesztette, amely hétköznapi embereknek segített felkutatni eltűnt családtagjaikat. 2018-ban a Volt egyszer egy vadkelet című négyrészes dokumentumsorozat főszerkesztője volt, mely a hirtelen jött gazdagság, a gasztroélet, a divat, az árnyékból előbújó ezotéria és a pornó-biznisz vadhajtásait mutatta be, amelyek jellegzetesen a mi régiónkban bukkantak elő a rendszerváltás környékén, és mind a mai napig éreztetik hatásukat. Az epizódokat, melyeknek narrátora Emir Kusturica volt, a Spektrumon láthattuk. 2019-ben a TV2 lakásfelújításokat bemutató Újratervezés című műsorának volt a főszerkesztője.
2012 novemberében könyv formájában is megjelent a Baba Magazinban közölt írásainak gyűjteménye Egy tökéletlen anya naplója címmel, melyet 2018-ban az Anyasors című sikerkönyv követett. 2015-től lett a Jön a baba Hadas Krisztával című dokureality-sorozat főszerkesztője és műsorvezetője.
2020-tól szerkesztő-riporterként visszatért a Napló-családba, ezúttal az ATV-n futó Heti Napló Sváby Andrással kötelékében. Ennek keretében készítette el egész estés dokumentumfilmjét Menekülők - Hosszú út a túlélésért címmel. A dokumentumfilm a háború elől menekülő ukrán családokat kíséri el Moldovától Németországig tartó útjukon.
Hadas Kriszta gazdag pályafutása során különös figyelmet fordított a hétköznapi hősök, a látszólag mindennapi sorsokból előtűnő rendkívüli helyzetek bemutatására. Szívügyei voltak a gyermekek és a család a szakmai és a magánéletében egyaránt. Távozásával az egyik legsokszínűbb és legempatikusabb egyéniségét vesztette el a szakma.