A Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetségének (MaReSz) idei Flash Award versenyének díjátadó ünnepségén 14 pályázatgyőztes díjat, három különdíjat és a MaReSz FLASHback életműdíját is átadták május 13-án, a Szépművészeti Múzeumban.

A MaReSz idén 3. alkalommal hirdette meg a rendezvényszervező és -szolgáltató szektor szereplői számára létrehozott Flash Award by MaReSz szakmai díjpályázatot, amelyre minden eddiginél több, összesen 63 pályázat érkezett. Az egyre népszerűbb verseny célja, hogy elismerje az adott év legFLASHebb, legkreatívabb, legszínvonalasabb munkáit és bemutassa a rendezvényszakma komplexitását.

Az elismert szakemberekből álló zsűri kétkörös folyamatban választotta ki a 14 kategória nyerteseit, és három különdíjat is odaítélt. A 17 Flash Award díj mellett átadták a MaReSz FLASHback életműdíját is a május 13-i exkluzív díjátadó eseményen a Szépművészeti Múzeumban.

Évről évre nehezebb helyzetben van a zsűri, amikor a sok kiváló pályázatból választania kell. A főzsűri tagjai idén is egyenként, kategóriáról kategóriára haladva beszélték át minden shortlistre jutott pályázat részleteit, és szakmai véleményüket, álláspontjaikat ütköztetve hozták meg döntésüket.

– hangsúlyozta Ganczer Gábor, a MaReSz elnöke a köszöntőbeszédében.

Beszéde végén az elnök bemutatta a MaReSz új logóját, ami a 2024-ben elindított, több körös logópályázat eredményeként született. Az új, dinamikus logó az innovativitást, a kreativitást és a 21. századi rendezvényszervező-ágazatot jellemző trendeket és ezzel együtt a szövetség folyamatos megújulását is szimbolizálja.

A 2025-ös Flash Award több szempontból is megújult az előző évekhez képest, hiszen nemcsak a kategóriák és különdíjak száma bővült, hanem a zsűri összetétele is változott: 2025-ben a MaReSz új Oktatási Bizottságának képviselői is bekapcsolódtak a zsűrizésbe, azokat a felsőoktatási intézményeket képviselve, ahol a rendezvényszervezés magas szintű oktatása folyik. Ezzel az is biztosítható, hogy a szakmai utánpótlásban közvetlenül résztvevő oktatók az új generációknak is tovább tudják adni a rendezvényszakma krémje által képviselt legmagasabb szintű tudást.

Nyertesek

Az Év rendezvénye kategória díjazottjai a következők lettek: 

  • Az Év B2C rendezvénye legfeljebb 1.000 fő résztvevővel alkategóriában az ACG Reklámügynökség Kft. nyert
  • Az Év B2C rendezvénye 1.000-15.000 fő résztvevővel alkategóriában a Progressive Reklámügynökség nyert
  • Az Év B2C rendezvénye 15.000 fő feletti résztvevővel alkategóriában a PlayIT Entertainment Kft. nyert
  • Az Év B2B rendezvénye legfeljebb 500 fő résztvevővel alkategóriában a Roxer Kommunikációs Kft. nyert
  • Az Év B2B rendezvénye legalább 500 fő résztvevővel alkategóriában a Lounge Group - Visual Europe Group nyert
  • Az Év B2E belső kommunikációs rendezvénye legfeljebb 500 fő résztvevővel alkategóriában a JB Creative Agency nyert
  • Az Év B2E belső kommunikációs rendezvénye legalább 500 fő résztvevővel alkategóriában a HD Group nyert
  • Az Év digitális rendezvénye alkategóriában az Universum 8 nyert

Az Év rendezvényhelyszíne kategóriában a Nine Company Kft. - Pécsinger Szőlőbirtokot, Az Év catering szolgáltatása kategóriában a Budapest Party Service Kft.-t díjazták. Díjat nyert még Az Év stand design kivitelezése kategóriában a TorTer Design & NEON, Az Év event design kivitelezése kategóriában pedig a TorTer Design & Talentis Event and Marketing. Az Év technikai rendezvényszolgáltatása kategóriájában a Visual Europe Group, míg Az Év kiegészítő rendezvényszolgáltatása kategóriájában a Special Event Budapest lett a nyertes.

Fresh – Innovációs különdíjban részesült a Progressive Reklámügynökség, CSR Különdíjban a Lounge Group - Visual Europe Group, a Fenntarthatósági Különdíjat pedig a Zöldövezet Társulás Egyesület vihette haza.

Az idei Flash Award gála díszvendége Frenreisz Károly volt, akinek – a MaReSz tagságának felterjesztése és az Elnökség döntése alapján – a MaReSz FLASHback Életműdíjat adományozták. A díjat Ganczer Gábor elnök adta át a Kossuth-díjas művésznek.

Címkék