A főigazgató ezt a Jókai Mór születésének 200. évfordulója alkalmából rendezett tudományos és emlékkonferencián jelentette be. Az eseményt az MNMKK OSZK, a HUN-REN BTK Irodalomtudományi Intézet, a Jókai 200 kutatócsoport és a Szegedi Tudományegyetem Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskolája szervezte. A konferencia címe Jókai Mór egy ikonikus gondolatát idézte: „Voltam szeretve és voltam gyűlölve, mint talán senki más.” Jókai Mór öröksége: a Jókai-hagyaték és a magyar irodalmi hagyomány.
Az esemény három napja alatt tizenkét ülésszakban harminckét előadás hangzott el, amelyek a Jókai életművével kapcsolatos legaktuálisabb kutatási eredményeket is bemutatták. A konferencia célja volt továbbá, hogy új megvilágításba helyezze a magyar prózaírás egyik legtermékenyebb ésszámos külföldi nyelven is olvasható alakjának irodalmi örökségét.
A Copia virtuális archívumba felkerült Jókai költemények közül hatvan Nagy Bellához íródott. A hetvenhárom vers – amelyből negyvenhét eddig kiadatlan volt, például a Felségfolyamodvány az én Királynémhoz, a Szent testvérszeretet és A Kenyér Bálban – mostantól szabadon hozzáférhető a nagyközönség számára, lehetőséget adva a szakmai és irodalomkedvelő közönségnek, hogy mélyebben megismerje Jókai lírai oldalát.
A Copia felületére kerülő kéziratok kiemelkedő fontossággal bírnak: a képanyag jól használható, a felvételek nagyíthatók, a kutatóknak már nem lesz szükségük az eredeti autográfok kézbevételére. Másrészt ezek a dokumentumok remekül használhatók az oktatásban is – akár kutatómunkák, nagyobb projektek során –, és közelebb hozhatják az érdeklődőket a magyar irodalomhoz, hiszen a Copia bárhonnan ingyenesen elérhető.