A szeptember 8-9-én a Városligetben rendezett AI Summit konferencián több mint 300 nemzetközi és hazai szakértő tart előadást a mesterséges intelligencia témakörében.

A régió legnagyobb mesterséges intelligencia-eseménye, az AI Summit Budapest idén még impozánsabb keretek között várja a szakembereket, a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket. A 2025. szeptember 8-ra és 9-re szervezett esemény ismét a Városligetben, de immáron három helyszínen sorakoztatja fel a világot leginkább foglalkoztató témákat. A tavalyi, 3000 fős telt házzal zajló konferencia után a szervezők idén 5000 résztvevő jelenlétével számolnak. Az eseményt a Nobel-díjas fizikus, dr. Krausz Ferenc nyitja meg.

Több mint 300 nemzetközi és hazai szakértő – köztük a Szilícium-völgyből érkező vezető kutatók és iparági szereplők – tart majd előadást a mesterséges intelligencia témakörében. A program főbb területei betekintést engednek ipari- és orvostechnológiákba, e-kereskedelembe, AGI (mesterséges általános intelligencia) és ASI (képességeket meghaladó szuperintelligencia) újdonságokba, a jogi, pénzügyi, építészeti, sőt a hadviselés és az űrkutatás AI lehetőségeibe, de külön szekciót kap a média- és kreatív ipar, magában foglalva a legfrissebb marketingkommunikációs lehetőségeket is.

A szervezők célja, hogy a résztvevők gyakorlati ismereteket, eszközöket és inspirációt kapjanak ahhoz, hogyan alkalmazhatják a mesterséges intelligenciát saját szakterületükön.

Az előadások két nyelven futnak majd: lesznek angol nyelvűek, a magyar prezentációkat, pódium- illetve kerekasztal beszélgetéseket, workshopokat pedig real-time feliratozás teszi majd érthetővé a külföldi résztvevők számára.

Az AI Summitot idén Nobel-díjas tudósunk, dr. Krausz Ferenc nyitja meg, aki kutatásai során már javában alkalmazza az AI-t:

A mesterséges intelligencia elkerülhetetlenül az életünk részévé vált, a technológia által nyújtott lehetőségek kiaknázása csak a saját nyitottságunkon és éberségünkön múlik. Az AI-nak mi is évek óta nagy hasznát vesszük a Molekuláris- Ujjlenyomat Kutató Központban, ahol egy olyan megbízható és költséghatékony diagnosztikai módszer kifejlesztésén dolgozunk, amellyel súlyos betegségek még a tünetek megjelenése előtt kiszűrhetők. Amellett, hogy a technológia felhasználói vagyunk, dolgozunk a fenti célokra történő továbbfejlesztésén is, többek között erre a célra alapítottuk a Semmelweis Egyetemmel közösen a Neumann János Adattudományi Intézetet

– osztotta meg AI-kutatásának részleteit dr. Krausz Ferenc.

Az AI Summit arra hivatott, hogy a mesterséges intelligencia aktuális történéseit, lehetőségeit, velejáróit és veszélyeit minden aspektusból megismertesse, majd a hozzáértőkkel közösen keressen választ számos felmerülő kérdésre. Mert most még az ember tanítja a gépet, de vajon meddig? A konferencia témaköreiről bővebb információ itt érhető el, a szervezők hamarosan közzéteszik az előadók neveit is.

A tavalyi AI Summitról több cikkben számoltunk be, az esemény első napjáról itt, a másodikról itt írtunk. 

Címkék