Kordos Szabolcs tizenévesen sétált be egy országos napilap szerkesztőségébe, azóta, közel 30 éve a média körforgásának részese. Az ELTE bölcsészkarán szerzett diplomát, volt újságíró, főmunkatárs, szerkesztő, vezető szerkesztő és rovatvezető több lapnál, majd a Budapest Airport és az UNICEF Magyarország kommunikációs menedzsere, továbbá csoportvezető két kommunikációs cégnél. Ösztöndíjasként élt Argentínában és az USA-ban, írt 15 könyvet, szabadidejében városi sétákat és előadásokat tart. Molnár Ágnessel 2020-ban alapították meg az Astoria Agency-t, amely boutique PR-ügynökségként nyújt támogatást ügyfeleinek a média kommunikáció világában.
Gyerekként mi szerettél volna lenni, ha nagy leszel?
Újságíró. Tizenhárom évesen már regényt írtam, 14 évesen végeztem el egy diákújságíró tanfolyamot, majd még abban az évben megjelent egy Andy Vajna interjúm a Mai Napban. Megkérdezték, hogy nyáron bemennék-e gyakornoknak. Bementem.
Miért ezt a szakmát választottad végül?
Szeretek történeteket mesélni és belelátni az élet különböző szegmenseibe. Az Astoria Agency ügynökségen keresztül egy kicsit jobban megismertük a műtárgykereskedelem világát, a motorsport közvetítések kulisszatitkait, vagy éppen egy fintech cég működését.
Ki vagy mi motivál a mindennapi munkádban?
A sikerek. Eléggé eredményorientált vagyok, ezért mindig jó látni, ha egy ötletünk megvalósul és üzeneteink célba érnek. Amikor Molnár Ági kolléganőmmel megalapítottuk az Astoria Agency ügynökséget 2020 nyarán, azt a célt tűztük ki, hogy bármit is hoz a jövő, mi boutique ügynökség maradunk és kizárólag olyan ügyfelekkel dolgozunk együtt, aki egyrészt jó fejek, másrészt értéket teremtenek.
Hogyan látod az iparág jövőjét húsz év múlva?
Történetmesélőkre mindig szükség lesz, de valószínűleg olyan platformokon dolgozunk majd, amelyekről ma még tudomásunk sincs.
Milyen tanácsot adnál annak, aki a szakmában szeretne elhelyezkedni?
Szeresse azt, amit csinál és érdekeljék az emberek. Egy kis közlési kényszer sosem árt.