A TV2 új műsora igencsak látványosnak ígérkezik az előzetesek alapján, a hazai piacon pedig nem igazán találni hasonló példát. A Kiképzés a Magyar Honvédség arculatának is jót tehet, hiszen a nézők jobban megismerhetik általa a zárt közösséget alkotó katonák életét.
Aki mer, az nyer, avagy külföldi példák A Kiképzés előtt
A Kiképzés a SAS: Who Dares Wins című reality alapján készült, amelyet 2015-ben mutattak be az Egyesült Királyságban. A széria eddig nyolc évadot élt meg, ebből hat átlagos emberekre, hat hírességekre épült.
A sorozatban a szereplőknek az Egyesület Királyság különleges egységének kiválasztási folyamatának feladatait elvégezve kell bizonyítaniuk. Amennyiben nem elégedettek a teljesítményükkel, vagy orvosilag ez indokolt, a kiképzők bármikor úgy dönthetnek, hogy véget ér számukra a játék. Érdekesség, hogy nők az első négy évad után kezdhettek el szerepelni a műsorban.
![A Kiképzés című realityben Stohl Andrásnak jut a műsorvezető szerepe](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/6030/60306/603068/60306891_e06e71df8e4d9f12aad0e0d81720d37f_wm.jpg)
A katonai formátum meghódította a világot
A SAS: Who Dares Wins után több országban, például Ausztráliában, Svédországban és Dániában is készült hasonló műsor. Az ausztráloknál a reality első évada az év legnézettebb új műsora lett, több országban is televíziós díjakkal ismerték el.
A produkció iránt Magyarországon is nagy az érdeklődés, a műsor készítői pedig igyekeztek tovább fokozni ezt. Elég csak arra gondolni, hogy a Bálnában tartott beharangozó sajtótájékoztató során Stohl András műsorvezetőt a sorozat szereplői „menekítették ki” az épületből, majd egy, az utcán várakozó páncélos járműbe tuszkolták, ezzel is jelezve, A Kiképzés játékosai mennyire felkészültek.
![A műsorban négy katonai kiképző segíti a versenyzőket](https://kep.cdn.indexvas.hu/1/0/6008/60087/600875/60087595_4443921_e78aeda600684fbd1170d00b51afdba8_wm.jpg)
Mit várhatunk A Kiképzéstől?
A katonai stílusú sport-realityben az előzetesen kiválasztott legjobb 24 játékos – férfiak és nők vegyesen – négy csapatot alkotva, katonai kiképzésen alapuló csapatversenyen mérkőznek meg egymással. Négy kiképző vezetésével kell végrehajtaniuk a kifejezetten a műsorhoz fejlesztett feladatokat, amelyekben megjelennek a Magyar Honvédség eszközei és létesítményei: egy-egy laktanya, gyakorlótér, repülőbázis.
A győztes csapat tagjai 20 millió forint összértékű díjazásban részesülnek, egy Gripen repülésen is részt vehetnek, illetve lehetőséget kapnak arra, hogy a Magyar Honvédség területvédelmi tartalékos állományába tartozzanak. A csapatokat Oravecz Kristóf főhadnagy, Farkas András törzszászlós, Nagy Ádám zászlós és Molnár Attila főtörzsőrmester vezeti.
Bajtársias közösség élményét adja a honvédség
“A Kiképzés attól is más, mint a – mondjuk úgy – civil műsorok, hogy végül minden egyes versenyzőt fel fog emelni, egy bajtársias közösség élményét adja majd, mert ez honvédség egyik lényege. Megmutatja, amit a mindennapokban is keresünk, a közösséget és annak összetartó erejét”
– mondta el Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, hozzátéve:
“A katonaságnak jellemformáló ereje van, és A Kiképzés versenyzői kicsit hősökké – a mindennapok hőseivé – is válnak a szemünkben.”
A honvédelmi miniszter úgy fogalmazott, a tévében is keresik a hősöket, akik hétről hétre legyőzik önmagukat.